A2 Sınıfı Ehliyet Kursu

A2 sınıf ehliyete başvurmak isteyen adaylar 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekir. 11-35 KW güce kadar olan motorlar için alınacak ehliyet tipidir.
2018 yılı için 2000 doğumlu olup ay olarak yaşı doldurmuş olanlar başvuru yapabilir.
Direksiyon Eğitimleri hafta sonları sınav güzergahında direksiyon sınav tarihine kadar her hafta yapılmaktadır. Sınava kadar hazır olamayan kursiyerlerimize hafta içi eğitim desteği verilerek sınava hazır hale getirilir.

Eğitim süreci boyunca eğitime gelinecek nokta ve eğitim saati watsapp üzerinden gönderilerek kursiyerimiz bilgilendirilir. Kursiyerimiz eğitime geldiğinde tüm ekipmanlar kursumuz tarafından verilir. (kask, dizlik, dirseklik, kask içi bone) Eğitime gelindiğinde her kursiyere bir motor gelicek şekilde bekleme olmadan her gelişte 100 dk ders alınır.

Eğitimlerimizde içerik olarak motor tanıtımı, vitesli motorda kalkış duruş, rampada kalkış, frenleme çalışması, slalom yapma, sekiz çizme, engelden kaçma yapılır ve son olarak akan trafiğe çıkarılır.

  • A1 Sınıfı Ehliyet ( 0-11 kw motorlar için, 16 yaşını doldurmuş olmak gereklidir.)
  • A Sınıfı Ehliyet (35 kw ve üzeri motorlar için 20 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. 24 yaş altı kişiler için ise daha evvelden A2 ehliyeti olması zorunludur.)

Daha önce ehliyet olup Motosiklet ehliyetine fark için

Herhangi bir ehliyeti olupda A2 (motosiklet) ehliyeti almak isteyenler teorik sınava girmeyecekleri için kayıt oldukdan sonraki ilk direksiyon sınavına katılarak ehliyet sahibi olabilirler. A2 motosiklet Kurs ücreti :1010 TL

Daha önce A2 ehliyeti olup (2016 yılında alanlar için) A ehliyete büyütmek isteyenler

Sadece direksiyon sınavına girerek A ehliyet sahibi olabilirler. Kurs ücreti : 850 TL

Daha önce ehliyeti olmayıp ta Motosiklet ehliyeti almak isteyenler

Yazılı sınava girileceği için kayıt olup ilk teorik sınavı beklemek durumdasınız. Teorik sınavdan geçilirse direksiyon sınavına girme hakkına sahip oluyorsunuz. A2 motosiklet Kurs ücreti : 1280 TL

Motosiklet Sınavı Hangi Motosiklette yapılıyor ?

Eğitimler ve direksiyon sınavı vitesli Yamaha mt-25 marka motorumuzda yapılıyor. Kendi motosikletinizle sınava girilememektedir.

YAPACAĞIM TOPLAM MASRAF NEDİR ?

Daha önce herhangi bir ehliyeti olmayanlar için kurs ücretinin dışında ?

      75 TL Teorik Sınav Harcı (Ziraat Bankası Bankamatiklerinden Yatırılacaktır.)

      100 TL Direksiyon Sınav Harcı (Kursa ödenir kurs toplu olarak Milli Eğitim hesabına yatırır)

      164,40 TL A2 Sınıfı Ehliyet Vergisi (Sertifika hakedince Halk Bankasına Yatırılır)

      134 TL Değerli Kağıt Bedeli (Sertifika hakedince Halk Bankasına Yatırılır)

      25.00 TL Belge Harç Bedeli (Sertifika hakedince Halk Bankasına Yatırılır)

CEPTEN ÇIKACAK TOPLAM ÜCRET : 1280+75+100+164,40+134+25 : 1778,40 TL

Başka bir ehliyeti olup ta Motor ehliyetine fark kurs ücretinin dışında ?

      100 TL Direksiyon Sınav Harcı (Kursa ödenir kurs toplu olarak Milli Eğitim hesabına yatırır)

      164,40 TL A2 Sınıfı Ehliyet Vergisi (Sertifika hakedince Halk Bankasına Yatırılır)

      134 TL Değerli Kağıt Bedeli (Sertifika hakedince Halk Bankasına Yatırılır)

      25.00 TL Belge Harç Bedeli (Sertifika hakedince Halk Bankasına Yatırılır)

CEPTEN ÇIKACAK TOPLAM ÜCRET : 1010+100+164,40+134+25 : 1433,40TL

CEBİMDEN BUNLARIN DIŞINDA ÜCRET ÇIKARMI ?

Kurs ücretinin içinde teorik dersler ve direksiyon dersleri bulunmaktadır. Sürücü kitabı hediyemizdir. Eğer sınavları birer seferde geçerseniz herhangi ekstra bir ücret ödemezsiniz. Teorik sınavdan kalındığı taktirde yeniden 75 TL yatırarak sınava girebilirsiniz. Direksiyon sınavından kalındığı taktirde yeniden 100 TL harç ve ücret karşılığında en az iki direksiyon dersi almak zorunludur.

MALTEPE'DE YAZILI SINAVI NEREDE VE NASIL YAPILIYOR ?

Teorik sınav Maltepe ilçesi içindeki okullarda yapılmaktadır. Sınava 1 hafta kala öğrencilerin hangi okulda sınava gireceğini Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenir ve kursiyer kursdan sınav giriş belgesini alarak sınava girebilir. Teorik sınav süresi 60 dakikadır ve 50 soru bulunmaktadır. Bu soruların 35 tanesini doğru yapmak yeterlidir, yanlışlar doğruları götürmemektedir.

MALTEPE'DE DİREKSİYON SINAVI NEREDE VE NASIL YAPILIYOR ?

Direksiyon sınavı Maltepe'de Büyükbakkalköy yolunda Narcity, Kiptaş konutlarının olduğu bölgede yapılmaktadır. Sınav başlangıç noktası Tepe inşaat ilköğretim okulu arka bahçesidir. Sınav üç aşamadan olmaktadır ilk bölüm motor bilgisi sorgulama ikinci bölüm dubaların arasından geçme (slalom), sekiz çizme, 20 m çizgi üzerinden gitme, engelden kaçma ve ani fren ugulaması. Sınav parkur modeli şu şekildedir tıklayınız --> Motosiklet parkuru. üçüncü bölüm ise akan trafikte olmaktadır.

Motosiklet direksiyon sınavı değerlendirme formu
Sınav güzergahını tam olarak anlayabilmeniz için videoyu seyredebilirsiniz. Motosiklet sınavı

KAÇ SINAV HAKKIM VAR ?

Teorik sınavdan 4 sınav hakkı bulunmaktadır. Direksiyon sınavındanda 4 hakkınız vardır ancak 4 sınav hakkındada başarısız olanlara ikinci bir 4 hak verilebilmektedir yeniden ücreti karşılığında ders almak kaydı ile 45 gün içinde başvuranlar bu hakkı elde edebilir. Bu hakkı kullananlar yazılı sınava girmeden 4 hak daha direksiyon sınavına girebilir.

EHLİYETİM TAM OLARAK NE ZAMAN ELİMDE OLUR?

Direksiyon sınavından sonra başarılı olanlara kursumuz tarafından hemen ertesi gün sertifikalar hazırlanır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilir sertifikaların imzalanması bir hafta kadar sürebilir sertifikalar imzadan gelir gelmez hazırlanarak kursiyere teslim edilir. Kursiyerlerde https://surucurandevu.egm.gov.tr adresinden ilçe emniyet müdürlüklerinden randevu alarak başvurularını yapabilir. Başvurudan bir hafta sonra ehliyetinizi almış olursunuz.

SERTİFİKAMI EHLİYETE ÇEVİRMEDEN ARAÇ KULLANABİLİRMİYİM ?

Kesinlikle kullanılamaz. Sertifika ehliyet yerine geçmemektedir. Ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza almanıza neden olur.

SERTİFİKAMI EHLİYETE ÇEVİRMENİN SÜRESİ VAR MI ?

Direksiyon sınavından geçtiğiniz günden itibaren sertifikanızın süresi iki yıldır. İki yıl içinde ehliyete dönüştürülmeyen sertifiklar iptal sayılır. Kişi yeniden sürücü kursuna yazılması gereklidir.

AKADEMİ'Lİ OLMAK İÇİN GECİKMİŞ DEĞİLSİNİZ!!!

Yorumlar İçin Tıklayınız.

Sizi Arayalım

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!