B Sınıfı Ehliyet Kursu

Kayıt olmak için 1 EKİM 2018 son gündür. Kurs ücreti 1600 TL  maximum karta 4 taksit, bonus karta 6 taksit veya word özellikli kartlara 6 taksite kadar bölüneblir. Erken ehliyet sahibi olmak için e-sınav uygulamısı hakkında kursumuzu arayabilirsiniz. e-sınav ile 45 günde ehliyeti haketmiş olursunuz.

B ehliyete kayıt olmak için 18 yaşını doldurmak gerekir. 2018 yılı için en az 2000 doğumlu olmak ve ay olarak da yaşı doldurmuş olması gerekmektedir.

MOTOR,TRAFİK,İLKYARDIM DERSLERİ HANGİ GÜNLER YAPILIYOR ?
Eğitimlerimiz hafta içi pazartesi ,salı, çarşamba ve cuma günleri 18:00-20:30 arası yapılmaktadır.

DİREKSİYON DERSLERİ NASIL VE HANGİ GÜNLER VERİLİYOR ?

Direksiyon eğitimlerimiz hafta içi ve hafta sonu yapılmaktadır. Kursiyer gelmek istediği günü ve saati seçerek randevu alır her gelişinde 1 dersi 50 dk. dan 2 ders direksiyon eğitimi alır. Eğitimlerin ilk iki dersi simülatörde yapılır diğer 14 ders akan trafikte sınav güzergahında yapılmaktadır. Direksiyon derslerinizi yazılı sınavın sonucunu ve direksiyon sınav haftasını beklemeden mutlaka alınız.

YAPACAĞIM TOPLAM MASRAF NEDİR ?

B SINIFI EHLİYET İÇİN KURS ÜCRETİNİN DIŞINDA

  • 75 TL Teorik Sınav Harcı (Ziraat Bankası Bankamatiklerinden Yatırılacaktır.)
  • 100 TL Direksiyon Sınav Harcı (Kursa ödenir kurs toplu olarak Milli Eğitim hesabına yatırır)
  • 495,70 TL B Sınıfı Ehliyet Vergisi (Sertifika hakedince Halk Bankasına Yatırılır)
  • 134 TL Değerli Kağıt Bedeli (Sertifika hakedince Halk Bankasına Yatırılır)
  • 25.00 TL Belge Harç Bedeli (Sertifika hakedince Halk Bankasına Yatırılır)

CEPTEN ÇIKACAK TOPLAM ÜCRET HERŞEY DAHİL : 1600+75+100+495,70+134+25 : 2429.70 TL

CEBİMDEN BUNLARIN DIŞINDA ÜCRET ÇIKARMI ?

Kurs ücretinin içinde teorik dersler ve direksiyon dersleri bulunmaktadır. Sürücü kitabı hediyemizdir. Eğer sınavları birer seferde geçerseniz herhangi ekstra bir ücret ödemezsiniz. Teorik sınavdan kalındığı taktirde yeniden 75 TL yatırarak sınava girebilirsiniz. Direksiyon sınavından kalındığı taktirde yeniden 100 TL harç ve ücret karşılığında en az iki direksiyon dersi almak zorunludur.

MALTEPE'DE YAZILI SINAVI NEREDE VE NASIL YAPILIYOR ?

Teorik sınav Maltepe ilçesi içindeki okullarda yapılmaktadır. Sınava 1 hafta kala öğrencilerin hangi okulda sınava gireceğini Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenir ve kursiyer kursdan sınav giriş belgesini alarak sınava girebilir. Teorik sınav süresi 60 dakikadır ve 50 soru bulunmaktadır. Bu soruların 35 tanesini doğru yapmak yeterlidir, yanlışlar doğruları götürmemektedir.

MALTEPE'DE DİREKSİYON SINAVI NEREDE VE NASIL YAPILIYOR ?

Direksiyon sınavı Maltepe'de Büyükbakkalköy yolunda Narcity, Kiptaş konutlarının olduğu bölgede yapılmaktadır. Sınav başlangıç noktası otomobil sınavı için Barbaros Hayrettin Paşa ortaokulu bahçesidir.Direksiyon derslerinizi sınav güzergahında vermekteyiz ve sınavda dikkat edilecek konular üzerinde durmaktayız mutlaka direksiyon derslerine katılım gösterilmelidir. Sınavda yokuş yukarı dur kalk, geri geri gitme ve dubalar arasına park etme yaptırılmaktadır. Direksiyon sınavında puanlama sistemi kaldırıldığından tek hata yapıldığı taktirde kalma sebebi olabilmektedir. Bu nedenle iyi bir eğitim alınmalıdır.

Otomobil sınavı değerlendirme formu

KAÇ SINAV HAKKIM VAR ?

Teorik sınavdan 4 sınav hakkı bulunmaktadır. Direksiyon sınavındanda 4 hakkınız vardır ancak 4 sınav hakkındada başarısız olanlara ikinci bir 4 hak verilebilmektedir yeniden ücreti karşılığında ders almak kaydı ile 45 gün içinde başvuranlar bu hakkı elde edebilir. Bu hakkı kullananlar yazılı sınava girmeden 4 hak daha direksiyon sınavına girebilir.

EHLİYETİM TAM OLARAK NE ZAMAN ELİMDE OLUR?

Direksiyon sınavından sonra başarılı olanlara kursumuz tarafından hemen ertesi gün sertifikalar hazırlanır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilir sertifikaların imzalanması bir hafta kadar sürebilir sertifikalar imzadan gelir gelmez hazırlanarak kursiyere teslim edilir. Kursiyerlerde https://surucurandevu.egm.gov.tr adresinden ilçe emniyet müdürlüklerinden randevu alarak başvurularını yapabilir. Başvurudan bir hafta sonra ehliyetinizi almış olursunuz.

SERTİFİKAMI EHLİYETE ÇEVİRMEDEN ARAÇ KULLANABİLİRMİYİM ?

Kesinlikle kullanılamaz. Sertifika ehliyet yerine geçmemektedir. Ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza almanıza neden olur.

SERTİFİKAMI EHLİYETE ÇEVİRMENİN SÜRESİ VAR MI ?

Direksiyon sınavından geçtiğiniz günden itibaren sertifikanızın süresi iki yıldır. İki yıl içinde ehliyete dönüştürülmeyen sertifiklar iptal sayılır. Kişi yeniden sürücü kursuna yazılması gereklidir.

AKADEMİ'Lİ OLMAK İÇİN GECİKMİŞ DEĞİLSİNİZ!!!

Yorumlar İçin Tıklayınız.

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!