B Sınıfı Otomatik Vites Ehliyet


Maximum karta 4 taksit, bonus karta 3 taksit veya word özellikli kartlara 5 taksit'e kadar bölüneblir. Kredi kartı bulunmayanlara ise elden 3 taksit yapılabilir.

Erken ehliyet sahibi olmak için E-Sınav uygulaması hakkında bilgi için tıklayınız.  E-Sınav ile 45 günde ehliyeti haketmiş olursunuz.

  • B ehliyete kayıt olmak için 18 yaşını doldurmak gerekir.
  • 2021 yılı için en az 2003 doğumlu olmak ve ay olarak da yaşı doldurmuş olması gerekmektedir.

Otomatik vites araçla ehliyete başvuru yapılırken düz vites araçdaki işlemlerin aynısı uygulanır ancak kişi eğitimlerini ve sınavını otomatik araçta yapar. Ehliyetini alırken de "otomatik vites " kodu yazılarak alır. Kişi ehliyet aldıktan sonra düz vites araç sürmeye yetkili değildir.  Düz vites ile ehliyet alanlar otomatik araç sürebilir.

Kayıt İçin Gerekli Evraklar


Yabancılar İçin Gerekli Evraklar


Eğitimlerimiz hafta içi pazartesi, salı, çarşamba ve cuma günleri 18:00 - 20:30 arası yapılmaktadır.

Direksiyon eğitimlerimiz hafta içi ve hafta sonu yapılmaktadır.

Kursiyer gelmek istediği günü ve saati seçerek randevu alır her gelişinde 1 dersi 50 dk. dan 2 ders direksiyon eğitimi alır.

Eğitimlerin ilk iki dersi simülatörde yapılır diğer 14 ders akan trafikte sınav güzergahında yapılmaktadır.

Direksiyon derslerinizi yazılı sınavın sonucunu ve direksiyon sınav haftasını beklemeden mutlaka alınız.

B SINIFI OTOMATİK VİTES EHLİYET İÇİN KURS ÜCRETİNİN DIŞINDA

  • 100 TL Teorik Sınav Harcı (Ziraat Bankası Bankamatiklerinden yatırılacaktır.)
  • 130 TL Direksiyon Sınav Harcı (Kursa ödenir kurs toplu olarak Milli Eğitim hesabına yatırır)
  • 1090 TL B Sınıfı Ehliyet Vergisi ve kart bedeli (Sertifika hakedince Ziraat Bankası Bankamatiklerinden yatırılır.)

CEPTEN ÇIKACAK TOPLAM ÜCRET HERŞEY DAHİL 1950 +100 + 130 + 1090  : Toplam 3.270 TL

Kurs ücretinin içinde teorik dersler ve direksiyon dersleri bulunmaktadır.

Sürücü kitabı hediyemizdir.

Eğer sınavları birer seferde geçerseniz herhangi ekstra bir ücret ödemezsiniz.

Teorik sınavdan kalındığı taktirde yeniden 100 TL yatırarak sınava girebilirsiniz.

Direksiyon sınavından kalındığı taktirde yeniden 130 TL harç ve ücret karşılığında en az iki direksiyon dersi almak zorunludur.

Teorik sınav yalnızca elektronik ortamda yapılmaktadır. Şuan için e-sınav merkezi Anadolu yakasında Kartal, Üsküdar, Sancaktepe ve Tuzla da bulunmaktadır. Sınav  45 dakikadır ve 50 soru bulunmaktadır. Bu soruların 35 tanesini doğru yapmak yeterlidir, yanlışlar doğruları götürmemektedir.

Direksiyon sınavı Maltepe de Büyükbakkalköy yolunda Narcity, Kiptaş konutlarının olduğu bölgede yapılmaktadır. Sınav başlangıç noktası otomobil sınavı için Barbaros Hayrettin Paşa Ortaokulu bahçesidir.Direksiyon derslerinizi sınav güzergahında vermekteyiz ve sınavda dikkat edilecek konular üzerinde durmaktayız mutlaka direksiyon derslerine katılım gösterilmelidir. Sınavda yokuş yukarı dur kalk, geri geri gitme ve dubalar arasına park etme yaptırılmaktadır. Direksiyon sınavında puanlama sistemi kaldırıldığından tek hata yapıldığı taktirde kalma sebebi olabilmektedir. Bu nedenle iyi bir eğitim alınmalıdır.

Otomobil sınavı değerlendirme formu

Teorik sınavdan 4 sınav hakkı bulunmaktadır. Direksiyon sınavındanda 4 hakkınız vardır ancak 4 sınav hakkındada başarısız olanlara ikinci bir 4 hak verilebilmektedir yeniden ücreti karşılığında ders almak kaydı ile 45 gün içinde başvuranlar bu hakkı elde edebilir. Bu hakkı kullananlar yazılı sınava girmeden 4 hak daha direksiyon sınavına girebilir.

Direksiyon sınavından sonra başarılı olanlara kursumuz tarafından hemen ertesi gün sertifikalar hazırlanır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilir sertifikaların imzalanması bir hafta kadar sürebilir sertifikalar imzadan gelir gelmez hazırlanarak kursiyere teslim edilir. Kursiyerlerde https://randevu.nvi.gov.tr/#/nvi/randevu-al adresinden ilçe Nüfus müdürlüklerinden randevu alarak başvurularını yapabilir. Başvurudan bir hafta sonra ehliyetinizi almış olursunuz.

Kesinlikle kullanılamaz. Sertifika ehliyet yerine geçmemektedir. Ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza almanıza neden olur.

Direksiyon sınavından geçtiğiniz günden itibaren sertifikanızın süresi iki yıldır. İki yıl içinde ehliyete dönüştürülmeyen sertifikalar iptal sayılır. Kişi yeniden sürücü kursuna yazılması gereklidir.

Videolar


Direksiyon sınavında L park, L manevra nasıl yapılır ? Direksiyon sınavında L park, L manevra nasıl yapılır ? Youtube Play
Dubalar arası park çalışması yeni Dubalar arası park çalışması yeni Youtube Play
2018 Motosiklet Direksiyon Sınavı a-a1-a2 ehliyet 2018 Motosiklet Direksiyon Sınavı a-a1-a2 ehliyet Youtube Play
Vites nasıl değiştirilir ? Vites nasıl değiştirilir ? Youtube Play
Yokuş kalkış, Rampada kalkış, dik rampa,dik yokuş kalkışı nasıl yapılır ? Yokuş kalkış, Rampada kalkış, dik rampa,dik yokuş kalkışı nasıl yapılır ? Youtube Play
2018 Maltepe Motosiklet Direksiyon Sınav Güzergahı 2018 Maltepe Motosiklet Direksiyon Sınav Güzergahı Youtube Play
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?